Kongresová turistika na Osoblažsku

 

Kongresová turistika je specifickou formou cestovního ruchu, která v poslední době zaznamenává značný vzestup. Hlavním motivem účasti v této oblasti je předávání nových poznatků, navázání kontaktů, nalezení řešení problémů v daném oboru nebo setkání s odborníky v dané oblasti.

Za tímto účelem bylo v Ostravě zřízeno Moravskoslezské Convention Bureau. Jeho snahou je využít všechny aspekty Moravskoslezského kraje a otevřít světu tento jedinečný a dynamický cíl v srdci Evropy. A proto tento druh turistiky proniká dnes i na Osoblažsko!


Kongresová turistika na Osoblažsku

Na Osoblažsku je Kongresová turistika doslova v plenkách. Jediným místem pro pořádání (tzv. MICE) je Zámek Linhartovy, který nabízí svůj Rytířský sál s kapacitou 80 osob.

Zámek se nachází u silnice I/57. Nezanedbatelná je také blízkost Ostravy a jejího letiště Leoše Janáčka. V blízkosti zámku vede také železniční trať Krnov – Glucholazy (PL) – Jeseník, která zde má zastávku.

Samotný zámek je dějištěm mnoha kulturních akcí a převážně v letní sezóně je zde možno spatřit mnoho výstav a expozic od různých umělců z celé České Republiky.

Jako navazující Incentivní program je možnost návštěvy blízké úzkorozchodné dráhy Třemešná – Osoblaha, kde je možno si objednat zvláštní parní vlak s doprovodným programem, nebo možnost návštěvy některé z památek a zajímavostí v tomto kraji, který je stále zahalen rouškou tajemství.

Možnosti ubytování, splňující kongresová kritéria zatím na Osoblažsku nejsou, ovšem v jeho těsné blízkosti, ve městě Krnov se nachází čtyřhvězdičkový Hotel Cvilín nebo unikátní Larishova vila poskytující všechen komfort. Vzdálenost Krnov – Linhartovy je 10 km.


Související odkazy

Zámek Linhartovy

Zámek Linhartovy

Osoblažsko

Osoblažsko

Contact Form Powered By : XYZScripts.com