Dobré rady pro návštěvníky parních vlaků
Kde mohu u vlaku zaparkovat auto?
Zobrazit odpověďPřijedete-li ovšem do Třemešné na poslední chvíli, počítejte s tím, že na nádraží již nezaparkujete a budete své auto muset nechat na parkovišti pod nádražím při odbočení z hlavní silnice.
Při příjezdu prosím dbejte pokynů obsluhy parního vlaku, která vás v případě velkého zájmu o parkování navede na volná místa. V žádném případě nenechávejte své auto zaparkované přímo u kolejí ani v zastávkovém zálivu autobusové zastávky pod nádražím. Buď vám auto odře parní lokomotiva nebo autobus. 🙂 Kapacita parkovacích míst je omezena!
Mohu si koupit jízdenku předem?
Zobrazit odpověďPokud požadujete slevu na jízdném (pro dítě nebo starší 70 let), je nutno se prokázat průkazem dokazující věk žadatele. Ve vlaku neplatí žádné jiné jízdenky než ty, které koupíte na místě. Ani tvrzení zaměstnanců ČD nebo jiných společností, že jejich jízdenka platí v parním vlaku se nezakládá na pravdě.
Mohu přepravovat ve vlaku svého zvířecího miláčka?
Zobrazit odpověďCo najdu ve vlaku?
Zobrazit odpověďMusím jet vlakem až do Osoblahy nebo Třemešné?
Zobrazit odpověďCo můžu dělat tři hodiny v Osoblaze?
Zobrazit odpověďBohatý sortiment občerstvení (grilování, točené nápoje) je pro vás připraven u koupaliště, cca 400 m od nádraží.
Samotná Osoblaha má také co nabídnout. Za návštěvu jistě stojí unikátní zachovalý židovský hřbitov.
Je zajímavější jízda z Třemešné do Osoblahy nebo z Osoblahy do Třemešné?
Zobrazit odpověďOdpolední cesta z Osoblahy zpět do Třemešné, přestože je časově delší, je pro návštěvníka jistě zajímavější. Trať je tímto směrem většinou do kopce, lokomotiva je tedy většinu jízdy v plném výkonu a návštěvník si tak může vychutnat ten správný „rachot“ parní lokomotivy. Vřele doporučujeme poslouchat především v lesních úsecích mezi Kobernem a Slezskými Rudolticemi nebo mezi Dívčím Hradem a Liptaní, kdy se jedná o opravdový koncert parního stroje.
Velkým finálem je pak jízda do jednoho z největších stoupání, před cílovou stanicí Třemešná ve Slezsku. Lokomotiva zde jede opravdu „na doraz“, objíždí obec Třemešná a mnohdy ještě „závodí“ s osobním vlakem jedoucí po „velké“ trati z Jindřichova ve Slezsku.
Proč jede vlak z Osoblahy zpět do Třemešné delší dobu?
Zobrazit odpověďMalé zdržení ve Slezských Rudolticích je jistě vykoupeno větším zážitkem z jízdy, neboť lokomotiva je většinu jízdy v plném výkonu a návštěvník si tak může vychutnat ten správný „rachot“ parní lokomotivy. Vřele doporučujeme poslouchat především v lesních úsecích mezi Kobernem a Slezskými Rudolticemi nebo mezi Dívčím Hradem a Liptaní, kdy se jedná o opravdový koncert parního stroje.
Velkým finálem je pak jízda do jednoho z největších stoupání před cílovou stanicí Třemešná ve Slezsku. Lokomotiva zde jede opravdu „na doraz“, objíždí obec Třemešná a mnohdy ještě „závodí“ s osobním vlakem jedoucí po „velké“ trati z Jindřichova ve Slezsku.