Kudy k nám?

 

Osoblažský výběžek, kterým úzkokolejka prochází, se nachází na severozápadě Moravskoslezského kraje, v okrese Bruntál.

Jak se k nám dostanete?

Vlakem

Výchozí bod úzkokolejky, stanice Třemešná ve Slezsku, se nachází na normálněrozchodné trati Krnov – Jeseník, v jízdním řádu označené číslem 292. Stanice je vzdálená 17 km od Krnova a zastavují zde osobní vlaky (relace Krnov – Jindřichov ve Slezsku) i spěšné vlaky (relace Krnov – Jeseník). Dojezdová vzdálenost (za použití rychlíků a spěšných vlaků) je 1 hod 20 min z Ostravy-Svinova, 2 hod 20 min z Olomouce hl.n. a 1 hod 10 min z Jeseníku.

Spojení můžete vyhledat zde.

Individuální dopravou

Výchozí bod úzkokolejky, stanice Třemešná ve Slezsku a stejnojmenná obec se nachází na silnici I/57 spojující Vsetín, Nový Jičín, Opavu a Krnov s hraničním přechodem Vysoká-Bartultovice a polským městem Prudnik. Místo odbočení z hlavní silnice k nádraží je označeno šipkami a k nádraží je to od odbočky pouhých 200 m. Vzdálenost je 80 km z Ostravy, 90 km z Olomouce a 50 km z Jeseníku.

Pokud přijedete do Třemešné tak bezplatné parkování je možno přímo na nádraží. Přijedete li ovšem na poslední chvíli počítejte s tím, že na nádraží již nezaparkujete a budete své auto muset nechat na louce dole pod nádražím při odbočení z hlavní silnice.

Při příjezdu prosím dbejte pokynů obsluhy parního vlaku, která vás v případě velkého zájmu o parkování navede na volná místa. V žádném případě nenechávejte své auto zaparkované přímo u kolejí ani v zastávkovém zálivu autobusové zastávky pod nádražím. Buď vám auto odře parní lokomotiva nebo autobus…Kapacita parkovacích míst je omezena!

Než k nám vyjedete, zjistěte si jaká je aktuální dopravní situace na mapě serveru Dopravninfo.cz.

Autobusem

Autobusy veřejné dopravy zastavují na zastávce nazvané Třemešná,žel.st., která se nachází u odbočky z hlavní silnice k nádraží. Zastavují zde autobusy společnosti TRANSDEV MORAVA a.s.

Spojení můžete vyhledat zde.

Letadlem

Nejbližší letiště je Letiště Leoše Janáčka v obci Mošnov cca 20 km jižně od Ostravy. Z Mošnova do Třemešné pojedete po silnici II/464 přes Studénku a Bílovec do Opavy, kde budete po silnici I/57 pokračovat přímo do Třemešné. Z Mošnova do Třemešné je to po silnici 90 km.

V roce 2015 byla otevřena nová železniční trať k mošnovskému letišti. Spojení s Třemešnou tak je možné také vlakem přes Studénku, Ostravu-Svinov, Opavu a Krnov.

Spojení letadlem a navazujícím vlakem můžete vyhledat zde.