Osoblažka (2015) – Film

 

Oficiální text

Dokumentární film Osoblažka pojednává o jedné z mála úzkorochodných železničních tratí v České Republice, na které již od roku 2009 jezdí zrenovovaná 66 let stará modrá parní lokomotiva pod označením U57.001. V roce 2014 se po krátké přestávce připojila také parní lokomotiva U46.002, která je služebně o něco starší a jezdí na trati jen ve vymezených termínech a jen po vymezené části úzkorozchodné železnice. Traťový úsek jako takový je funkční a v provozu již od roku 1898 a je mnohdy označován za „dráhu sta oblouků“, kterých je na délce dvaceti kilometrů celkem sto dva. Tento amatérský dokumentární film se Vám pokusí přiblížit atmosféru a náladu z pohledu personálu, který stojí za bezpečným provozem celé železniční dráhy Osoblažky.

Informace o filmu a jeho odložení na rok 2015

Film měl být původně natočen a vydán již koncem roku 2014, ovšem kvůli technickým a časovým důvodům a změnám bylo jeho vydání odloženo na rok 2015. Zpoždění filmu také způsobil fakt, že se částečně změnil scénář kvůli možnému zařazení parní lokomotivy U46.002 do filmu. Přesné datum online premiéry bylo stanoveno na 26. listopadu 2015, kinopremiéra je stanovena na 9. prosince 2015. Režie – Daniel Bordovský, hudba – ruský hudební skladatel Kai Engel, který už má nyní na svém kontě 10 kvalitních hudebních alb. Ve filmu hrají: Lukáš Weiss, Marek Neděla, Pavel Schreier, David Chovančík, Jiří Šmídák, Jan Kozelek, Miloš Hrubý, Antonín Navrtátil, Jan Janošec, Lidka Vojtková a Karel Pluta. Poděkování patří především železničním kolegům: David Habáň, Lubomír Halamka, Martina Hotárková, Petr Hrůza, Dalibor Melecký, Petra Plutová, Pavel Horna, David Valouch, Martin Kolář a Michal Kasala.

Kinopremiéra v Krnovském kině!

Ve středu 9. prosince 2015 v 18:00 se uskuteční první kinopremiéra filmu. Akce bude probíhat v Kině Mír 70 Krnov, kam dorazí i tvůrci a po projekci filmu budete mít možnost vznést jakékoli dotazy. Vstupné je symbolických 20,- KČ. Následně budete mít možnost si film dokonce ihned zakoupit na DVD.

Mini

První náhled do filmu:

Trailer 1:

České filmové plakáty:

Nahled - CZ Plakát č.1     Náhled - CZ Plakát č.2

Mezinárodní filmový plakát:

Nahled

 

 

 

 

 

 

 

Produkce filmu:

O produkci filmu se postará především BORRTEX FILM PRODUCTION COMPANY, která poskytne potřebné vybavení k natočení filmu.

Final Comp_2.avi_snapshot_00.05_[2015.03.29_19.43.36]

Distribuce filmu:

Distribuci filmu zajistí KLUB PŘÁTEL OSOBLAŽSKÉ ÚZKOKOLEJKY, který po vydání poskytne film buďto na nosiči DVD, nebo případně Online přímo na internetu.

Mediální podpora:

Mediálně nám pomůže místní web Slezských Zemských Drah (SZD), Studentská tisková a televizní agentura o.s. (Studio STA) a Česko-Slovenská filmová databáze.

g29871

STA

index

 

Mediální partneři:

www.Osoblazsko.com
www.CSFD.cz
www.KPOU.cz
www.Studio-Sta.cz

Najdete nás také na

Česko-Slovenské filmové databázi (CSFD.cz)
Celosvětové filmové databázi (IMDb.com)
Facebooku