Petrovice

 

Obec se nachází v nejzápadnější a nejhornatější části Mikroregionu Osoblažsko v údolí Petrovického potoka. Od jeho břehů se prudce zvedají hory Zlatohorské vrchoviny dosahující výšky až devíti set metrů. Tato krásná venkovská krajina, která byla s celou obcí vyhlášena jako Vesnická památková rezervace je výborným předpokladem pro strávení dovolené. K 1. 1. 2014 zde žilo dle dat ČSÚ 134 obyvatel.

V Petrovicích můžete zhlédnout mnoho zachovalých domů lidové architektury, dominantou obce poté je jednolodní kostel sv. Rocha z konce 17. století. Celému kraji v tomto koutě Moravskoslezského kraje vévodí hraniční vrchol Biskupská kupa s přilehlou rozhlednou, která byla postavena v roce 1898. Při dobré viditelnosti dohlédnete až do polské Vratislavi (Wroclaw) nebo spatříte vrcholky Vysokých Tater.

Turisté zde mají na výběr z různých turistických tras. Z Třemešné zde směřuje zelená trasa, která dále vede přes Petrovy boudy na Biskupskou kupu. Pokud ale chcete přímo nahoru využijte modré stezky. Nesmíme zapomenout ani na žlutou turistickou stezku, která zde vede až z Města Albrechtic.

Více informací se můžete také dozvědět na internetových stránkách obce.

Související odkazy

Ubytování v  Petrovicích

Ubytování v Petrovicích

Rozhledna Biskupská kupa

Rozhledna Biskupská kupa