Gastronomie na Osoblažsku

 

Časy, kdy se na celém Osoblažsku nedalo pořádně najíst jsou naštěstí nenávratně pryč a Osoblažsko vsadilo na kartu Gastroturistiky!

Dnes již nestačí mít krásnou krajinu, romantickou zříceninu nebo cyklostezku. To už je totiž běžný standard. Turisté chtějí víc! A co dnes vlastně můžete na Osoblažsku ochutnat a kde?


Občerstvení na palubě našeho vláčku

120 let Osoblažské úzkokolejkyNa palubě našeho parního vlaku nabízíme cestujícím možnost rychlého občerstvení a osvěžení v Pivním vagónu. Občerstvení pro vás zajišťuje Bylinkový ranč Majoránek z Horních Povelic.


Kde se vaří?

Obce okolo úzkokolejky

Obce mimo úzkokolejku


Recepty z Osoblažska pro Vás na doma

Recepty z Kuchařky Ochutnej Osoblažsko


Gastronomická událost sezóny – GASTROFESTIVAL

Gastrofestival 2015Již od roku 2012 se na Osoblažsku pořádá na začátku září tradiční Gastrofestival – Ochutnej Osoblažsko jakožto vyvrcholení letní sezóny. Návštěvníci mají každoročně možnost ochutnat různorodé místní speciality, které jim uvaří soutěžní družstva reprezentující obce Mikroregionu Osoblažsko. Nejlepší jídlo je poté odměněno putovním pohárem. Na všechny navíc čeká bohatý doprovodný program a pestrá nabídka soutěžních aktivit.

VIII. ročník Gastrofestivalu se uskutečnil v sobotu 7. září 2019 v Osoblaze a pro návštěvníky byl vypraven z Třemešné po úzkokolejce již 6. speciální Gastrovlak!

Další ročník Gastrofestivalu se uskuteční v sobotu 3. září 2022.