Léto 2015

 

Indiánský parní vlak na Den dětí

První jízdou „letní“ sezóny s rozšířeným programem byl Indiánský parní vlak ku příležitosti Mezinárodního dne dětí. Osádku parního vlaku tvořili indiáni a v Osoblaze na děti čekaly tématicky laděné hry.

Indiánský vlak také navštívila skupina koloběžkářů z Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko, která měla jízdu vlakem v rámci svého putování Moravskoslezským krajem. Jelikož naše úzkokolejka také získala evropskou dotaci, ke koloběžkařům se symbolicky připojil z Osoblahy do Slezských Rudoltic David Chovančík, předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky, toho dne přezdívaný jako Náčelník Bolavá noha. Více informací naleznete v článku na webu nejkacka.cz.

foto Pavel Horna a RR Moravskoslezsko

Fajné léto na Osoblažce

Již čtvrtý roční akce Fajné léto, akce sponzorované Moravskoslezským krajem v rámci projektu Techno trasa, se konal v sobotu 11. července. Celá akce byla laděna do stylu western/country, parní vlak doprovázela Staročeská kapela v čele s divadelním hercem, zpěvákem, Petrem Opavou. V Osoblaze čekaly pro děti tématické hry a westernové vystoupení. Na speciální westernové vystoupení s biči se do Slezských Rudoltic svezli návštěvníci speciálním parním vlakem s lokomotivou U46.002 „Rešica“.

foto Pavel Schreier

Strašidelný vlak do strašidelného zámku

Již podruhé se vydal v podvečer Strašidelný vlak do strašidelného zámku ve Slezských Rudolticích. Bohužel z názvu pro tentokrát zmizel přídavek „parní“. Vzhledem k extrémnímu suchu, které panovalo po celé léto byl v srpnu Moravskoslezským krajem zakázán provoz parních lokomotiv. Strašidelný vlak tak vezl motorový „Faur“ TU38.001. I přes tento malý „hendikep“ se vlak těšil větší návštěvnosti, než ten loňský.

foto Vladislav Hlaváček

Výročí osvobození Osoblahy

V sobotu 5. září se v Osoblaze konala vojenská akce ku příležitosti 70. výročí osvobození města. Nadšenci z klubů vojenské historie v dobových uniformách německých, sovětských i československých v Osoblaze dokonce vítali parní vlak.

foto Pavel Schreier

První jízda s novým vagónem Balm/ú

Tradicí letní fotogalerie je porce traťových snímků. Ty letošní snímky pocházejí až z posledního letního parního vlaku, jsou ovšem o to zajímavější. Ve vlaku byl poprvé řazen nově pořízený a opravený vagón Balm/ú 658.

foto Pavel Schreier

Moravskoslezský krajStejně jako v minulých letech, i letošní provoz výletních vlaků byl realizován za velké finanční podpory Moravskoslezského kraje, za kterou tímto děkujeme. Velké díky patří také všem našim sponzorům.