Začátek sezóny 2015

 

Slavnostní zahájení sezóny

Milou a oblíbenou tradicí se stalo Slavnostní zahájení turistické sezóny na Osoblažsku organizované 8. května. K této příležitosti vyrazil poprvé v roce 2015 parní vlak z Třemešné do Osoblahy a opět v čele s oběma parními lokomotivami.

Slavnostní program v Třemešné zahájili tanečníci ostravského Slezského souboru Heleny Salichové ukázkou lidových tanců. Před odjezdem parního vlaku byla za účasti zástupců Klubu přátel osoblažské úzkokolejky a Mikroregionu Osoblažsko pokřtěna nová turistická známka Osoblažské úzkokolejky.

V Osoblaze svou službu ukončila parní lokomotiva Rešica, která zde vyčkávala na své letní nasazení. Program na nádraží v Osoblaze byl již pod taktovkou Osoblažského cechu, který představil rozšíření zázemí pro návštěvníky, včetně nově opravené „Čekárny u Hotzenplotze“, která vznikla z původního dřevěného skladiště.

foto Pavel Schreier

Získání certifikátu Jeseníky – originální produkt

Den po zahájení sezóny na zástupce Osoblažské úzkokolejky čekala další milá povinnost. 9. května jsme se zúčastnili zasedání komise pro udělování certifikátu Regionální produkt v Zábřehu na Moravě. Parní vlak na Osoblažské úzkokolejce, prostřednictvím Davida Chovančíka, předsedy Klubu přátel osoblažské úzkokolejky, získal certifikát Jeseníky – originální produkt v kategorii Zážitky.

foto Pavel Schreier