Léto 2016

 

Pohádkový vlak s loupežníkem Hotzenplotzem

Na Den dětí, v sobotu 4. června, se vydal na Osoblažskou úzkokolejku pohádkový vlak. Dozvěděl se to ale místní loupežník Hotzenplotz (česky Osoblaha), který se snažil zabránit vyjetí vlaku… Nakonec však byl spravedlivě potrestán a slíbil, že už loupit ve vlaku nebude!

foto Lenka Janošcová, Vladislav Hlaváček

Modelářský Den dráhy

Již 15. Den dráhy na Osoblažské úzkokolejce tentokrát nesl podtitul „modelářský“ a konal se v sobotu 25. června. Po příjezdu parního vlaku do Osoblahy mohli návštěvníci ve zdejším skladišti shlédnou několik vystavených modelových kolejišť. A koho malé modely vláčků nebavily, mohl se svézt trochu větším vlakem. Na Den dráhy totiž poprvé vyjela naše malá Rešica na svou tradiční pouť z Osoblahy do Slezských Rudoltic a zpět.

foto Pavel Schreier

Fajné léto

Pravidelnou akcí pořádanou v rámci projektu Technotrasa je Fajné léto. 5. ročník této akce se na Osoblažce konal v sobotu 9. července. Byl to několikahodinový festival plný zábavy, muziky a parních vlaků laděných do tématu country a indiánů.

foto Pavel Schreier a Viking agency

Olympijský parní víkend na Osoblažce

V době konání letních olympijských her v Brazílii, konkrétně 6. a 7. srpna, se Osoblažská úzkokolejka proměnila v „Malé Rio“! Na stanici v Třemešné vyhrávala samba, všechny vítal Daniel Nekonečný a v Osoblaze byly přichystány olympijské soutěže a gyroskop zapůjčený z Dolní oblasti Vítkovice.

foto Lenka Janošcová, Eva Stejskalová

Moravskoslezský krajStejně jako v minulých letech, i letošní provoz výletních vlaků byl realizován za velké finanční podpory Moravskoslezského kraje, za kterou tímto děkujeme. Velké díky patří také všem našim sponzorům.