Léto 2017

 

Fajné léto na Osoblažce

Šestý ročník akce Fajné léto v rámci projektu Technotrasa se konal na Osoblažce v teplou a bouřlivou sobotu 8. července. Tentokrát byla akce ve znamení coutry a indiánů. Na nástupišti hrála vlaku kapela Wagon, ve vlaku potom návštěvníky doprovázela kapela Country sousedi. V Osoblaze čekaly na návštěvníky indiánské hry a indiánská diskotéka.

Z Osoblahy do Slezkých Rudoltic vyrazil tradičně druhý parní vlak s lokomotivou Rešica a v Rudolticích na návštěvníky čekal Ponny express. Děti zde mohly napsat dopis a poslat ho Ponny expressem do Osoblahy. Ten pak závodil, jestli bude v Osoblaze dříve než parní vlak. Technická závada na Rešici zařídila, že se na všech vlacích toho dne svezl i motorový Faur. 

foto Pavel Schreier

Jedna zářijová sobota

V sobotu 9. září obsadili polovinu vlaku svatební hosté doprovázející ženicha a nevěstu k obřadu, který se konal v rekreačním areálu v Bohušově. Jelikož to bylo pro hosty překvapení, nadšení bylo opravdu veliké.

Protože se jednalo o krásnou slunnou letní sobotu (a toho roku vlastně poslední), bylo na zpáteční cestě pořízeno několik tradičních dokumentačních snímků.

foto Pavel Horna a Pavel Schreier

Moravskoslezský krajZde je na místě vzpomenout, že stejně jako v minulých letech, i letošní provoz výletních vlaků byl realizován za velké finanční podpory Moravskoslezského kraje, za kterou tímto děkujeme. Velké díky patří také všem našim sponzorům.