Léto 2018

 

„Lukostřelecký“ víkend

Druhý červencový víkend byl již po páté ve znamení lukostřeleckého turnaje na zámku ve Slezských Rudolticích. K této příležitosti byl opět vypraven druhý parní vlak s lokomotivou U46.002 „Rešica“.

Vzhledem k neschopnosti jediné lokomotivy ČD 705 913 bylo nutné „studenou“ Rešicu v Osoblaze z výtopny vytáhnout naší motorovou lokomotivou Faur TU38.001. V sobotu 14. července se tak naskytla jedinečná možnost zachytit všechny tři lokomotivy SZD v Osoblaze.

Krásné fotografie našeho parního vlaku s lokomotivou U57.001 z ptačí perspektivy nám tento víkend pořídil a zaslal rakouský fanoušek Andreas Richard.

foto Pavel Schreier a Andreas Richard

Dva strašidelné vlaky

Strašidelný vlak do strašidelného zámku ve Slezských Rudolticích je již tradiční oblíbenou akcí na závěr léta. Letos tato jízda připadla na sobotu 1. září.

Novinkou ovšem byl strašidelný parní expres na strašidelný Fulštejn. Stalo se tak v sobotu 25. srpna a poprvé ve 14leté historii Slezských zemských drah se ve večerních hodinách objevil parní vlak až v Osoblaze, kam si lokomotiva U57.001 musela dojet pro vodu.

foto Pavel Horna a Pavel Schreier