Agroturistika a Hipoturistika

 

Agroturistika a hipoturistika jsou pro Osoblažsko jako stvořené. Péče o zvířata, práce na statku nebo jízda zvlněnou krajinou na koni, to je snad ta nejlepší možnost, jak poznat Osoblažsko doslova na vlastní kůži! Panenská příroda, klid a pohoda, žádný spěch. Osoblažsko je krajina, která pohladí po duši a takový čerstvý vzduch a nekonečná pole a louky, o tom si může hodně lidí na Severní Moravě a ve Slezsku nechat jenom zdát a přitom na Osoblažsku toto máte na dosah ruky…

Pro Hipoturisty přikládáme odkaz na propagační materiál o Hipostezkách v Moravskoslezském kraji.


Jindřichovský dvůr

Jindřichovský dvůr je sdružení usilující o rozvoj jezdeckého sportu, agroturistiky a vytvoření vhodného prostředí pro trávení volného času dětí a mládeže. Zabýváme se zejména agroturistikou, jezdectvím, výcvikem koní, aktivitami s využitím koní jako zápřah, různá vystoupení, hipoterapií a terapií s využitím koně pomocí psychologických prostředků. Rozvíjíme spolupráci s občany z polského příhraničního regionu.

Jindřichovský dvůr je centrum smysluplného využití volného času dětí a mládeže zdravých i nemocí postižených.

Jindřichov 51
793 83 Jindřichov
+420 722 943 047
+420 725 064 652
info@jdvur.cz
WEB
MAPA

Více informací o Jindřichově naleznete zde.


Minifarma v Osoblaze

Minifarma v Osoblaze je široce zaměřena na agroturistiku – králíci, kočky, morčata, kozičky, tři velké hodné a spokojené koníky, poníka a ještě další živá překvapení.

Možnost rekreační jízdy pro děti i dospělé. Pro pokročilejší jezdce možnost vyjížďky s doprovodem do okolní krásné a klidné přírody, nebo možnost zajezdit si na jízdárně. Pro začátečníky možnost procházky na koni s vodičem. Pro nejmenší děti povození na poníkovi. Možnost si vyzkoušet i čištění koní, včetně kopyt a místování boxů.

Ubytování pro rodiny je 100 m od farmy v letní ubytovně, nebo v nedalekém kempu na koupališti. Přijdete-li s pejskem, můžete mu postavit malý parkur a zabavit ho agility sportem.

Pokud by měly zájem dívky ve věku od 10ti let o víkendové, nebo vícedenní prázdninové pobyty u koní, nabízím možnost ubytování v domácím prostředí.

Minifarma Osoblaha
Polská ulice 793 99 Osoblaha
(+420) 739 733 762
vaclavikova.paulina@seznam.cz
WEB
MAPA

Více informací o Osoblaze naleznete zde.


Stáj Hraběnky – Jindřichov

Nabízíme možnost poznat naši krajinu zcela netradičním způsobem – z koňského hřbetu. Zažijte tu pravou hipoturistiku! Nabídka platí především pro ty, kteří na koni nikdy neseděli a jízdu by si chtěli jen vyzkoušet. V žádném případě nerozhoduje věk. Stáj tu je pro dospělé i nejmenší. Pomůže v přístupu ke koni, vysvětlí základní pravidla jízdy a budou nápomocni i při vyjížďce v terénu. Věřte, že zážitkem z jízdy budete nadšeni a jízdu si budete chtít v budoucnu znovu zopakovat. Pro odvážnější a v jízdě zkušenější nabízíme celodenní výlety do okolí.

Možnost celoroční jízdy na koni krajinou kolem Jindřichova. Jízda trvá min. 1 hodinu. Zájemcům o delší vyjížďku je možnost nabídnout výlet do okolí, např. na Biskupskou kupu, Solnou horu, Kraví horu a Valštejn, odkud je krásný výhled do okolních vesnic,  do Polska a na celé Osoblažsko.

Dětem a začátečníkům nabízíme vodění. Zkušenější a odvážnější si koně vedou sami.

Možnost zajištění pobytu v místních penzionech a k tomu nabídnout Vámi sestavený program jízdy na koních.

Hana Smolíková
Jindřichov 164, 793 83
(+420) 733 334 761
hankasm@centrum.cz
WEB
MAPA

Více informací o Jindřichově naleznete zde.


Ranch Karlův Dvůr – Petrovice

Pro Jesenicko je typická čistá příroda, hluboké lesy, romantická jezírka, vysoká skaliska, mohutné vodopády a louky. Pro Osoblažsko zase dlouhé nížiny, klidná příroda a pohorkaté vrcholky. Tyto celky jsou v létě oázou klidu a v zimě v Jeseníkách slouží jako sjezdovky pro lyžaře. To vše a možná ještě více, najdete na Ranchi Karlův Dvůr a v jeho blízkém okolí. Petrovice jako takové jsou obklopeny malebnou krajinou rozsáhlých luk a lesů, což umožňuje skvělé využití koní na vyjížďky po okolí, pěší turistiku, cyklistiku a ostatní vyžití.

Pokud toužíte po aktivní dovolené a odpočinku nabízíme Vám …

  • kurzy pod vedením kvalifikovaných trenérů
  • vyjížďky na koních a výuku na jízdárně v krásném prostředí
  • výcvik jízdy na koních a Hipoterapie
  • relaxaci a aktivní odpočinek
  • pobyt v přírodě u koní
  • cyklistické a cykloturistické trasy v prostředí Jeseníků
  • ubytování v místním penzionu se stylovou hospůdkou
  • tenisový kurt, bazén a saunu
  • v zimním období lyžařské vyžití
  • grilování a posezení u táboráku

Ranch Karlův Dvůr
Petrovice 225, 793 54
(+420) 602 489 012
info@ranchkarluvdvur.eu
WEB
MAPA

Více informací o Petrovicích naleznete zde.


Agroturistika na farmě v Dolních Povelicích

Jedná se o rodinný dům, v přízemí bydlí majitelé a půdní vestavba je určena pro hosty. Pobyt na venkově, zahrada, drůbež, jízdárna.

2 pětilůžkové pokoje, 2 koupelny, každá má své WC, v jedné je vana a v druhé sprchový kout. Ústřední topení a možnost vlastního vaření v plně vybavené kuchyni a stravování v jídelně.

Možnost krmení a ošetřování domácích zvířat, sběr hub, rybaření, koupání v řece a procházky.

Jarmila Schnaubeltová
Dolní Povelice 48
793 99 Bohušov
+420 554 656 010
+420 776 260 527
schnaubeltova.j@seznam.cz
MAPA

Více informací o Bohušově, pod který Dolní Povelice spadají, naleznete zde.


Rodinný ranč Solný Potok v Hynčicích u Města Albrechtic

Je zde možnost naučit se jezdit na koních. Farma poskytuje i jezdecké vyjížďky na koních. Také je zde možnost ustájení vlastních koní a služeb hipostanice pro majitele koní.

Ubytování se nabízí jednak v zařízených pokojích, ale i ve stodole ve vlastním pytli, pod stanem nebo i v zapůjčeném tee-pee pro 7 osob.

Organizace víkendových pobytů a dětských táborů 

Rodinná farma – Ranč Solný potok
Hynčice 28
793 95 Město Albrechtice
+420 554 652 363
+420 739 160 287
jan.jahoda@hyncice.cz
WEB
MAPA

Více informací o Městě Albrechticích, pod které Hynčice spadají, naleznete zde.