Golf

 

Pokud si myslíte, že Osoblažsko jsou jen zámky, příroda a úzkokolejka, jste na omylu! Golf se do povědomí lidí v posledních letech dostává stále víc. Golfové kluby a hřiště se předhánějí, kdo nabídne lepší nabídku pro normálního „smrtelníka“ a z Golfu se pomalu ale jistě odlupuje nálepka sportu pro „boháče a snoby“.


Na Osoblažsku můžete od roku 2012 navštívit Golf Club Město Albrechtice (GCMA), který jako jediný na Krnovsku a Osoblažsku nabízí zahrát si opravdový golf.

Golf Club je mladou organizací, která byla založena za účelem rozvoje a propagace golfu a rozvíjení podmínek pro veřejnost a členy klubu k aktivnímu hraní golfu. Cílem Golf Clubu je změna pohledu veřejnosti na golf jako sportu úzkého okruhu jedinců, což už není dlouhou dobu pravdou. Golf Club chce dokázat, že naučit se hrát dobře golf a vytvářet kvalitní zázemí k rozvoji této hry je možné pro všechny bez ohledu na sociální či jiné podmínky.

Golf Club se v současné době snaží poskytovat co nejkvalitnější zázemí pro rozvoj golfové hry na Krnovsku a Osoblažsku a vytvářet podmínky pro veřejnost a členy klubu k aktivnímu hraní golfu jako takového.

Golf Club Město Albrechtice v současné době nabízí:

Hřiště v podhůří Jeseníků, 13 km od města Krnov v okrese Bruntál. Vyzkoušíte si 6 jamkové hřiště prolínající se s vodními, písečnými i  přírodními překážkami. Svou rozmanitostí je vhodným sportovištěm pro začínající hráče, návštěvníky hledající netradiční formu zábavy, rodiny s dětmi, i firemní prezentaci a oficiální turnaje. Malebná krajina, spolu s jistým vzduchem jesenické přírody dodávají hře na našem hřišti jedinečný ráz. Návštěvnicí si tak kromě příjemného pocitu ze hry odnáší navíc nově nabitou energii z tohoto prostředí. Pro ty, kteří chtějí vstoupit do světa golfu a objevit pravou krásu této hry, je k dispozici driving range a cvičné plochy s greenem, který je vhodný pro vaše první golfové údery. Pro začínající a zkušené hráče je pak připraveno 6 znormovaných jamek, které jsou svou technickou náročností výzvou každého golfisty. Samozřejmostí je i zapůjčení golfového vybavení, zakoupení míčků a lekce golfu s kvalifikovaným lektorem. Odpočinek a občerstvení pak nabídne golfová recepce s terasou pro návštěvníky a výhledem na golfový areál.

Rekord hřiště byl odehrán dvěma hráči během Volvo Sven Car cupu 2016 Vidura Tomáš a Antoš Vojtěch PAR 63

Pro více informací a rezervaci navštivte internetové stránky Golf Clubu Město Albrechtice.


Související odkazy

Ubytování v Městě Albrechticích

Ubytování v Městě Albrechticích

Stravování v Městě Albrechticích

Stravování v Městě Albrechticích

Turistika v Městě Albrechticích

Turistika v Městě Albrechticích