Srp 152017
 

Letní sezóna na úzkokolejce Osoblažce se přehoupla do druhé poloviny a nadšenci z Klubu přátel osoblažské úzkokolejky společně se Slezskými zemskými drahami a obcemi Osoblažska pro vás připravili zajímavý program.

Nejbližší sobota 19. srpna bude ve znamení oslav zemědělského roku, který vyvrcholí tradičními Dožínkami, které se budou odehrávat na náměstí ve Slezských Rudolticích. Na tuto již tradiční akci doveze turisty parní vlak nejen z Třemešné, ale navíc i z Osoblahy, včele s druhou parní lokomotivou Rešica.

Návštěvníci Dožínek se tak mohou svézt vlakem ze Slezských Rudoltic v 11:35 nebo v 13:35 do Osoblahy, odkud se parním vlakem po krátké přestávce vrátí zpátky do Slezských Rudoltic, kde přijedou v 13:10 nebo v 15:39. Návštěvníci to tak mohou brát jako další zpestření Dožínek. Pokud chcete vyrazit na Dožínky vlakem z Osoblahy, můžete využít parní vlaky s odjezdem v 12:40 nebo 15:10. Ze Slezských Rudoltic zpět do Osoblahy se můžete vrátit motorovým osobním vlakem Českých drah s odjezdy v 15:51 a 19:56.

No a vrcholem, který uzavírá letní prázdniny na Osoblažce bude v sobotu 26. srpna Strašidelný večerní vlak do strašidelného zámku Slezské Rudoltice, kde se koná již tradiční akce s názvem „Z Pohádky do pohádky aneb strašidla na zámku“. Parní vlak plný strašidel a přízraků odjede z Třemešné ve Slezsku v 18:45 a do Slezských Rudoltic dorazí v 19:25. Po příjezdu vlaku se cestující přesunou na zámek a po absolvování strašidelné stezky v zámeckém areálu se opět odeberou k nádraží, kde už na ně bude čekat strašidelný vlak zpět setmělou krajinou Osoblažska do Třemešné. Ze Slezských Rudoltic má vlak odjezd v 22:00 a do Třemešné dorazí ve 22:40. Jistou zajímavostí a slovní hříčkou bude, že právě Strašidelný vlak bude doprovázet vlakvedoucí se jménem Petr Hrůza. O (H)hrůzu tedy nebude nouze! Jízda strašidelným vlakem pouze pro odvážné!

Nejen večerní strašidelný vlak ale také sobotní denní pravidelný parní vlak bude mít tematický program. Po příjezdu parního vlaku do Osoblahy v 12:03 bude pro turisty v Hotzenplotzově čekárně nachystáno improvizační divadlo All Imp z Ostravy, které zahraje Improshow! Budou hrát jen pro vás a na vaše témata. Každé představení je premiéra a derniéra zároveň!

Nakonec ještě zveme turisty a návštěvníky osoblažského regionu na první sobotu v září, kdy bude vypraven Gastrovlak na již 6. ročník gastrofestivalu „Ochutnej Osoblažsko“.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF nebo DOC.