Kvě 232018
 

Letní sezóna na úzkokolejce Osoblažce propuká vždy v červnu, kdy parní vlaky začínají jezdit nejprve každou sobotu, později o všech prázdninových víkendech. A hned ten první bude 2. června, kdy se parní vlak pokusí přepadnout Loupežník Hotzenplotz – maskot Osoblažska, kterému bude v jeho rodném městě navíc odhalena socha.

Téměř neznámý loupežník, jehož jméno vzniklo z německého názvu města Osoblaha, bude během celého dne znepříjemňovat vlakovému personálu jinak poklidnou cestu parním vlakem do loupežníkova rodného městečka Hotzenplotz/Osoblaha. Všechny rodiče a jejich děti, které se nebojí řádění loupežníka Hotzenplotze, tímto zveme, aby dorazili k našemu parnímu vlaku nejpozději do 10:45, kdy se parní vlak vydá na svou známou cestu do Osoblahy.

V parním vlaku na děti bude čekat zábavný kvíz, ve kterém budou moci vyhrát malé ceny. Po příjezdu do Osoblahy ve 12:03 proběhne pokus o zatčení loupežníka Hotzenplotze a jeho družiny. Následovat bude výslech před veřejností v Hotzenplotzově čekárně, kde se loupežník snad dočká spravedlivého potrestání. Pokud se podaří Hotzenplotze odsoudit, podepíše se loupežník v rámci trestu každému dítěti do jeho knížky, která bude po celý den v prodeji. Následně budete moci společně s ním vyrazit na osoblažské náměstí, kde bude odhalena jeho dřevěná socha, která bude upomínat jeho příslušnost k tomuto městečku. Poté ve 14 hodin bude na náměstí probíhat kácení máje. Pro hodné děti budou dále připraveny např. jízdy na koních od paní Václavíkové z Minifarmy Osoblaha.

Na cestu zpět se parní vlak vydá v 15:10 a do Třemešné dorazí v 16:39.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF nebo DOC.