Pro 092018
 

Od neděle 9.12. platí nejen na železnici nový jízdní řád pro rok 2019. Jeho podobu můžete shlédnout také na našem webu v sekci Jízdní řády.

U vlaků Českých drah nedošlo na Osoblažské úzkokolejce k žádně změně. I nadále setrvává model pěti párů vlaků v pracovní dny, čtyř párů o prázdninách a sobotách a třech párů vlaků o nedělích a svátcích. V jízdním řádu přípojné tratě Krnov – Třemešná (- Jeseník – Šumperk) také velké změny nenajdeme. S radostí hlásíme, že zde má své místo opět i dopolední osobní vlak z Krnova, který tvoří přípoj na náš parní vlak v Třemešné. Tento vlak jede pouze ve dnech, kdy jede parní vlak z Třemešné do Osoblahy. Z Krnova vlak odjíždí v 10:18, do Třemešné pak přijíždí 10:38.

Velkých změn nedoznal ani jízdní řád parních vlaků Slezských zemských drah. Z Třemešné do Osoblahy bude parní vlak odjíždět v 10:45. Z Osoblahy zpět odjíždí 15:10 a v Třemešné bude 16:39 s možností přestupu na osobní vlak do Krnova s odjezdem v 16:43.

Seznam dní, kdy bude parní vlak vypraven se také drží podoby z let minulých. Vyjíždíme slavnostně 8. května, následují všechny víkendy od června do půlky září, v listopadu se svezeme na tradiční Martinské hody do Bohušova a vše uzavřeme stále oblíbenější Mikuláškou jízdou. Návštěvníci se během léta opět mohou těšit na tématické akce, jako je Den dětí s loupežníkem Hotzenplotzem, Fajné léto nebo Strašidelný parní vlak.

Malá změna bude v nasazení parních lokomotiv. Blíží se oprava kotle parní lokomotivy U57.001, který je již na konci své zákonité životnosti. Velkou opravou v mezičase projde celá parní lokomotiva. Abychom měli dostatek času na opravu a nově opravenou lokomotivu mohli ukázat světu na začátku sezóny 2020, rozhodli jsme se, že s opravou začneme co nejdříve. Malý štokr U57.001 proto pojede v roce 2019 naposledy již v sobotu 7. září. Od 14. září do konce sezóny v čele parních vlaků uvidíte již jen Rešicu U46.002.