Kvě 092013
 

Vážení návštěvníci, vítejte na nových internetových stránkách Slezských zemských drah. V únoru 2013 tomu byly 4 roky, co jsme spustili původní „červený web“. Od té doby se mnoho změnilo, jak ve vývoji webových prezentací, tak i v naší společnosti. Proto jsme šli i na tomto webu s dobou a vytvořili moderní prezentaci na bázi redakčního systému WordPress.

Co nového zde můžete najít?

Změn nedoznal pouze celkový vzhled a ovládání webu. S novým vzhledem jsme pozměnili a rozšířili i jeho obsah. Vytvořena byla nová sekce Kudy k nám, samostatná sekce Techno trasy a změnila se struktura Fotogalerie, kde jsou jednotlivá alba nově roztříděna podle ročníků. Nová fotogalerie zatím není zcela funkční, neboť převedení fotogalerií ze starého webu je časově náročné. Na spouštění jednotlivých galerií se průběžně pracuje.

Rozšíření se dočkala také sekce Vozidla. U vozidel SZD byla rozšířena obrazová dokumentace o starší fotografie. Zcela nový je oddíl věnován současným vozidlům Českých drah na Osoblažce.

Největším rozšířením nového webu bude topičem Dadou dlouho připravovaná sekce Osoblažsko. Zde naleznete mnoho dalších informací, které byste jako návštěvník tohoto krásného kraje mohli potřebovat. Naleznete zde informace o obcích, turistických možnostech, památkách, přírodních zajímavostech a o možnostech ubytování a stravování nejen v těsném okolí úzkokolejky. Sekce Osoblažsko je stále ve výstavbě , její spuštění je plánováno do začátku sezóny.

Autorský kolektiv

Výroba a provoz nových internetových stránek Slezských zemských drah je jedním z bodů činnosti Klubu přátel osoblažské úzkokolejky. Provozováním tohoto velkého informačního zdroje je částečně plněn jeden z cílů klubu – propagace úzkorozchodné trati Třemešná ve Slezsku – Osoblaha a osoblažského regionu.

Na výrobě této prezentace se podíleli především kolegové topiči Dada, Janek, Dája a průvodčí Honza a Peťula, kterým za to patří velké díky. Za počáteční „boj“ s WordPressem je třeba poděkovat kolegovi Markovi ze serveru dehner.cz, bez jehož pomoci by cesta k novému webu byla daleko zdlouhavější a trnitější.