Dub 102009
 

Parní lokomotiva 1932 slaví tento rok 60. narozeniny od prvních krůčků vlastní silou na drahách ŠIPAD. Život měla vpravdě pohnutý, ale nakonec to vypadá, že bude zakončen happyendem. Jak kolegové předchozími fotografiemi naznačili, je na „Malém štokru“ opravdu hodně práce. Při pohybu kolem 1932, či možná by bylo vhodnější U57.001, jsem se stále nemohl zbavit dojmu, že „soudruzi“ z Rakouska udělali někde chybu. Na hlavní opravu to byla špatně odvedená práce. Proto je hezké sledovat, jak jde třem zkušeným strojvůdcům práce od ruky.

No, konec vykecávání, pusťme se do hodnocení současného stavu. Lokomotiva během týdne dostala konečně jímky, které předznamenávají směr následujících prací, tedy práce na instalování tlakové brzdy. V budce již najdeme brzdič ŠKODA N/O a zároveň včera probíhaly přípravy na uchycení dvoustupňového kompresoru. V plném proudu jsou již stolařské práce a zároveň se dělají výplně oken. Tendr je takřka dokončen, zbývá již jen pár drobností a samozřejmě i instalování tlakové brzdy. Postupně se to dává do kupy, ale je ještě spousta práce.

Bohužel, v současné době dojezdila i naše stará známá U46.002. Snad se ji do začátku sezóny podaří zprovoznit. Nezbývá než držet palce.

topič Michal