Kvě 272009
 

Tak, a je to! V pátek 15.5.2009, byla poprvé zatopena naše U57.001. Stalo se tak po takřka 40 letech! Po prvních stovkách metrů ujetých při zkouškách po kolejišti stanice Třemešná ve Slezsku, byla lokomotiva odstavena. V pondělí 18.5. pak vyjela strojně do stanice Liptaň, aby se zjistilo, jak se chová v ostrých obloucích Osoblažky. Další den probíhaly první drobné opravy, které bylo potřeba odstranit a které jsou doprovodným prvkem každého zprovoznění lokomotivy po tolika letech. Ve středu 20.5. pak vyjela se soupravou prázdných výletních vozů do Osoblahy, kde došlo k dozbrojení uhlí před dalšími jízdami.

Po výměně části strojní čety jsme pak konečně ve čtvrtek 21.5.2009 vyjeli s lidmi do Osoblahy. Zatímco jsme ve čtvrtek odvezli děti na školu v přírodě, v pátek byla opravdová premiéra U57.001. Jeli jsme totiž pro Club760, který si svou lokomotivu po tolika letech prohlédl znovu a dokonce pod parou. Ke štěstí nejen nás – lokomotivní čety, ale i rakouských příznivců, akce dopadla skvěle. Škoda jen toho počasí.

V sobotu 23.5. jsme s cestujícími vyjeli znovu. Tentokrát však byla souprava obohacena navíc dvěma vozy řady Balm/ú a v případě nouze pak měla vypomoct lokomotiva 705 914 (jako vlaková). To, že jí nebylo potřeba a naopak jsme strojní četě ČD dokázali, že naše lokomotiva utáhne vše a bez problémů, byla taková třešnička na dortu. Nezapomeňte, už 1.6. vyjede pro veřejnost!!!

topiči Michal a Janek