Čvc 052011
 

Jubilejní 10. ročník Dne dráhy Třemešná ve Slezsku – Osoblaha tentokrát vyšel na sobotu 25.6. Stejně jako v roce 2009 se do čela výletního vlaku SZD opět postavily obě parní lokomotivy SZD, „Rešicu“ tak mohla veřejnost spatřit po dlouhých dvou letech. Spojení z Krnova bylo již tradičně zajištěno zvláštním vlakem taženým místním „Hurvínkem“ M131.1454.

Počasí v sobotním dopoledni příliš nepřálo a to odradilo velké množství návštěvníků. Paradoxně přestalo pršet asi 15 min po odjezdu vlaku z Třemešné a počasí se během dne zlepšovalo. I tak byl vlak celkem slušně zaplněn a koho počasí neodradilo, ten byl odměněn jistě báječným zážitkem z jízdy úzkorozchodného vláčku taženého dvěma krásnými parními lokomotivami. Dunění dvou parních strojů stoupajících v lesích pod Slezskými Rudolticemi nebo Liptaní jistě nenechalo klidné srdce nejednoho návštěvníka.

Minulé přípřežní jízdy jsem se účastnil jako topič na „Rešici“, tentokrát na mě „zbyla“ funkce fotografa. Pocitu, kdy jste přímo v „centru dění“ a kolem Vás rachotí dva parní stroje se jen stěží něco vyrovná, ale i pouhý pohled na náš vláček v čele s oběma lokomotivami byl krásný. Atmosféru celého Dne dráhy přenesenou do obrazové podoby můžete nyní nasát také a to v naší nové fotogalerii Den dráhy 2011.