Bře 062014
 

Klikoroh nalezený před depem v Třemešné ve Slezsku V již pomalu sice končící, ale stále okurkové sezóně byl konečně článek o zvířatech v Osoblažském výběžku přepracován a doplněn, aby vypadal o něco málo dospěleji. Byly doplněny fotky, jež sice neukazují zdaleka všechny živočichy, kteří na Osoblažsku žijí, ale mohly by vám zpříjemnit brouzdání po našem webu, který má informovat o všem, co se dá v tomto krásném kraji najít.

Pro někoho možná nudné čtení, ale pro jiného by tento článek mohl být zajímavý a při svých toulkách Osoblažskem na kole, pěšky nebo vlakem i přínosný. Po přečtení už jistě i z parního vláčku rozeznáte srnku od daňka, budete vědět, že ptáček se žlutou hlavičkou letící nad polem je strnad a také budete vědět, například podle zbarvení uší, jestli od kolejí zrovna utíká králík nebo zajíc.

Přeji vám proto mnoho krásných chvil například při pozorování ptáků nad Pavlovickým rybníkem či při hledání nějakého plaza, kterého byste si chtěli „blýsknout“.  Takže kolik daňků při cestě do Osoblahy a zpátky napočítáte letos?

průvodčí Peťula