Kvě 202014
 

Po vydařeném otevření turistické sezóny na Osoblažsku dne 8. května pro vás Slezské zemské dráhy ve spolupráci s obcí Slezské Rudoltice a Klubem přátel osoblažské úzkokolejky opět přichystali parní vlak. V sobotu 31. května Vás odveze na již tradiční  zahájení sezóny na zámku Slezské Rudoltice, který je pro svou bohatou historii přezdíván „Slezským Versailles“ a v minulosti zde trávili své volné chvíle například pruský král Friedrich II. nebo hudební skladatel Karl Ditters von Dittersdorf.

Parní vlak vyráží z Třemešné ve Slezsku jako vždy v 10:50 hod., do Slezských Rudoltic dorazí v 11:31 hod. Cestující se poté můžou pěšky přesunout od nádraží na náměstí, kde mohou poobědvat například v penzionu Dobré Bidlo.

Turisté, kteří ovšem budou vlakem pokračovat dále do Osoblahy, určitě potěší, že na nádraží se budou moci opět občerstvit díky Osoblažskému cechu a zakoupit suvenýry od Klubu přátel osoblažské úzkokolejky.

Program na Slezskorudoltickém zámku propukne ve 14. hodin, kdy zámeckou sezónu zahájí svým koncertem Komorní sbor Cantabile ze Základní umělecké školy Město Albrechtice a Klezmer trio ze Základní umělecké školy Rýmařov.

Na toto vystoupení poté naváže od 15. hodin Autorská výstava Zdenka Chrobočka a Jakuba Holého s názvem Prolínání. Tato výstava spojuje dva zdánlivě odlišné světy. Na jedné straně svět pocitů, skrytých příběhů sdílných prvky abstrakce. K tomu doplňujícím protikladem realističtější pojetí, vystihující krásu formy, tvaru, vnější krásu člověka. Světy vnitřní a vnější, plny protikladů i vzájemného dialogu.

V průběhu zahájení zámecké sezóny se také můžeme těšit na šermířská vystoupení Společenství Severských pánů. Parní vlak poté zpět do Třemešné ze Slezských Rudoltic vyrazí v 15:58 hod. Do Třemešné dorazí v 16:42 hod.

Tisková zpráva ke stažení zde.