Zář 222014
 

5000. návštěvník se zástupci SZD, KPOÚ a lokomotivní četouV sobotu 20. září přivítali zástupci Slezských zemských drah a Klubu přátel osoblažské úzkokolejky na nástupišti v Třemešné ve Slezsku pětitisícího návštěvníka, který usedne do vagónku výletního vlaku v letošní sezóně. Stala se jim paní Jitka Weiserová z Brna, která sem přijela s manželem a přáteli. Projížďku parním vláčkem spojili s cyklovýletem po Krnovsku a Osoblažsku. „Na Osoblažsku jsme prvně a moc se nám tady zatím líbí. Jsme nadšeni tím, že parní vlak navštěvuje stále více lidí, vždyť tento kraj je tak krásný“ dodali návštěvníci s rekordním číslem 5 000.

pamětní list„Poprvé v naší desetileté historii jsme dokázali za rok převézt více než 5 000 návštěvníků. Už teď můžeme mluvit o rekordu a při tom nás čeká ještě jedna jízda parního vlaku, 8. listopadu na Martinské hody do Bohušova. Na začátku sezóny jsme vůbec nečekali, že bychom mohli překročit toto číslo, ale návštěvnost je letos opravdu rekordní. Jsem moc rád, že zrovna tento dárek nám naši návštěvníci nadělili k deseti letům parních turistických vlaků na Osoblažské úzkokolejce.“ říká Ing. Pavel Schreier ze Slezských zemských drah. Jako vzpomínku na tuto událost dostala paní Weiserová z rukou Pavla Schreiera a vlakvedoucího Pavla Horny pamětní list a upomínkové předměty ze sortimentu Klubu přátel osoblažské úzkokolejky.

Svých pár slov připojuje i David Chovančík, předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky: „Jsme moc rádi, že turisté začali Osoblažsko navštěvovat více a věříme, že se sem budou také rádi vracet. Svoje dílo na úspěchu mají určitě i úspěšné akce Klubu přátel osoblažské úzkokolejky jako např. Slavnostní zahájení turistické sezóny nebo Strašidelný vlak, na kterém se ukázala velmi dobrá spolupráce mezi úzkokolejkou a obcí Slezské Rudoltice. Takovýto typ spolupráce chceme dále rozvíjet nejen s jednotlivými obcemi ale komplexně s celým Mikroregionem Osoblažsko“ dodal Chovančík.

Nesmíme ale zapomenout ani na velkou podporu z Moravskoslezského kraje jak přímou dotací na provoz, tak např. pomocí projektu Techno trasa, kdy turisté objevují pomocí virtuální stezky technické památky Moravskoslezského kraje nebo formou dotací v rámci dotačního programu „Podpora technických atraktivit v Moravskoslezském kraji v roce 2014“. „Díky těmto úspěšným projektům můžeme dále zvyšovat komfort a informovanost cestujících nejen o úzkokolejce ale i o celém Osoblažsku“ dodává Pavel Schreier.

Tisková zpráva ke stažení zde.