Lis 102014
 

V rámci třídenní návštěvy Moravskoslezského kraje zavítá v úterý 11. listopadu prezident republiky Miloš Zeman mimo jiné i na Osoblažsko a projede se v podvečer parním vlakem z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy.

„Jsme velice potěšeni, že se pan prezident projede našim parním vlakem. Bude to pro nás významná událost, jelikož hlava státu pojede po osoblažských kolejích vůbec poprvé“ říká Pavel Schreier ze Slezských zemských drah a dodává, že ve vlaku se prezident setká s lidmi, kteří připravují zahájení sociálního podniku v Osoblaze. Nebudou tak chybět například ředitelé obecně prospěšných společností Osoblažský cech a Althaia, které se sociálními otázkami na Osoblažsku zabývají.

Prezident na nádraží do Třemešné přijede z Krnova v 16:15. Zde přestoupí do parního vlaku a vyrazí směr Osoblaha, kam dojede v 17:25. Následně se bude konat přesun z nádraží na náměstí, kde proběhne setkání s představiteli obce a občany. Prezidenta během celé návštěvy Moravskoslezského kraje bude doprovázet také hejtman Miroslav Novák. „Jízda parního vlaku s prezidentem ČR je pomyslnou třešničkou na dortu na závěr letošní úspěšné sezóny. Navíc ve čtvrtek 13. listopadu tomu bude přesně 10 let, kdy náš parní vlak vyjel na Osoblažské koleje poprvé. Návštěva prezidenta je tedy pěkným dárkem našemu malému podniku“ dodává na závěr Schreier.

Tisková zpráva ke stažení zde.