Dub 262015
 

Zahájení turistické sezóny na Osoblažsku

8. květen je již tradičně slavnostním dnem, kdy bude zahájena turistická sezóna na Osoblažsku. Již jedenáctou sezónu parních vlaků zahájí souprava výletního vlaku v čele s dvěma parními lokomotivami. Odstartuje tak koloběh akcí, které budou turisty lákat na Osoblažsko. „Tento den chceme představit turistům, co všechno v letní sezóně mohou na Osoblažsku zažít. Není to jen parní vlak, ale i krásné rozhledy z místních rozhleden, expozice v místních zámcích a muzeích nebo krásná příroda ve spojení např. s cykloturistikou“, přibližuje význam akce David Chovančík, předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky, který je jeden ze spoluorganizátorů akce.

Na nádraží v Třemešné bude od desíti hodin připraven bohatý doprovodný program. Turisty zde budou vítat v krojích umělci ze Slezského souboru Heleny Salichové, kteří budou navozovat dobovou atmosféru i tanečním vystoupením. Prezentovat se zde bude také Hana Dubajová s tradiční Osoblažskou krajkou, která získala značku JESENÍKY originální produkt® a mezi největší lákadlo bude bezesporu patřit odhalení nové dřevěné turistické známky znázorňující Osoblažskou úzkokolejku. Patnáct minut před jedenáctou hodinou bude za účasti starostů Osoblažska slavnostně vypraven parní vlak do nové sezóny a vydá se na svou známou trasu do Osoblahy. Cestu prvním turistům navíc zpříjemní ve vlaku hrající umělci z již zmíněného Slezského souboru Heleny Salichové.

Díky spolupráci s Osoblažským cechem bude slavnostní program pokračovat i v Osoblaze mezi 12 až 15 hodinou. „Pro děti bude připraven dětský koutek nebo jízdy na koních od paní Václavíkové z Minifarmy Osoblaha. Pro ty nejmenší děti bude určitě pěkné zpestření skákací hrad od společnosti Althaia. Naopak rodiče budou mít jedinečnou možnost ochutnat marmelády z produkce Osoblažského cechu nebo shlédnout a třeba si i zakoupit Osoblažskou krajku. Na cestu zpět se parní vlak poté vydá v 15:10 hodin.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF nebo DOC.