Čvn 292015
 

Fajné léto na Osoblažce již 11. července!

V sobotu 11. července se na Osoblažské úzkokolejce bude konat již 4. ročník tradiční putovní akce FAJNE LÉTO, která Vás celé léto bude provázet po technických památkách v Moravskoslezském kraji. Můžete se opět těšit na několikahodinový program s tematicky oblečeným moderátorem, různé soutěže, zábavná představení a další zábavné i sportovní aktivity včetně drobných výher. Na úzkokolejku navíc tento den vyrazí i speciální druhý parní vlak z Osoblahy do Slezských Rudoltic a zpět s osoblažskou „hvězdou“ – lokomotivou Rešica.

Vše propukne v Třemešné před odjezdem parního vlaku okolo 10:30, kdy do vlaku nastoupí Staročeská kapela, která svými tóny doprovodí zvuk parní lokomotivy na své cestě do Osoblahy. Odjezd vlaku z Třemešné je pak již tradičně v 10:45. Cestování vlakem i v dnešní době patří k oblíbeným trampským činnostem. Kromě tradičního nádechu historie bude téma této akce směřovat právě ke stylu tramp/western.

V Osoblaze poté na návštěvníky čeká moderovaný, tematicky laděný hlavní program se soutěžemi, hrami, představeními a dalšími aktivitami. Druhý parní vlak pak vyrazí z Osoblahy v 12:40 a do Slezských Rudoltic dorazí v 13:10. Zde na návštěvníky čeká westernová show s biči. I tento parní vlak doprovází Staročeská kapela. Odjezd ze Slezských Rudoltic je poté v 13:35. Po návratu vlaku zpět do Osoblahy v 14:11 budou mít návštěvníci možnost shlédnout vystoupení „Jesse“ žonglujícího s revolvery. Závěr akce nastává v 15:10 odjezdem parního vlaku z Osoblahy zpět do Třemešné, opět za tónů Staročeské kapely.

Celý program akce finančně podpořil Moravskoslezský kraj z dotačního programu Podpora industriálních atraktivit v Moravskoslezském kraji v roce 2015. “Jsme rádi, že Moravskoslezský kraj věnuje zaslouženou pozornost technickým památkám v regionu. Díky jeho aktivní pomoci se v současné době v Krnovských opravnách a strojírnách také rekonstruuje další vagónek pro potřeby výletního parního vlaku, který by již brzy měl zasáhnout do provozu na Osoblažce“, pochvaluje si dobrou spolupráci Pavel Schreier ze Slezských zemských drah.

V rámci spolupráce se zámkem Slezské Rudoltice vás také v sobotu zveme na druhý ročník Velkého lukostřeleckého turnaje, který se odehraje na Slezskorudoltickém zámku od 10 hodin. Krom turnaje v lukostřelbě na vás čekají i ukázky rytířských soubojů, středověké akce nebo ohňová show. Vstupné na turnaj je 50Kč pro dospělé a 25Kč pro děti.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF nebo DOC.