Srp 122015
 

dožínky 2015V sobotu 15. srpna vyrazí na Osoblažskou úzkokolejku turistický vlak. Tentokrát na počest Dožínek ve Slezských Rudolticích. V rámci této akce opět vyjede i speciální vlak z Osoblahy do Slezských Rudoltic a zpět. Mimořádně, kvůli extrémnímu suchu, ovšem všechny vlaky potáhne motorová lokomotiva „Faur“.

„Oddělení pro krizové řízení Moravskoslezského kraje nám sdělilo, že až do odvolání nebude možnost, pokud se počasí neumoudří, vyjet s parní lokomotivou na trať. Podle toho se musíme zařídit stejně jako o minulém víkendu a místo páry vyjede motorová lokomotiva„ informuje Pavel Schreier ze Slezských zemských drah.

To samé platí i pro speciální vlaky z Osoblahy do Slezských Rudoltic, které za normálních okolností táhne parní lokomotiva „Rešica“. V sobotu tak bude na těchto vlacích mít premiéru motorový „Faur“. Cestující tak v žádném případě nebudou ochuzení o víkendovou projížďku Osoblažským výběžkem.

„Parné počasí přímo vybízí k cestě turistickým vlakem, jelikož příjemný vánek v otevřeném vagónku zmírní alespoň pocitově už tak vysokou teplotu vzduchu. Ve vlaku bude zajištěn prodej nápojů, stejně jako na nádražích v Třemešné a v Osoblaze. Pro ty, kteří vyráží na Dožínky do Slezských Rudoltic je potom připraveno mnoho stánků s občerstvením na místním náměstí“ připomíná, proč nezatracovat cestu vlakem bez parní lokomotivy v čele David Chovančík, předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky.

Jízdní řády turistických vlaků zde

faur-rudolticeSamotné Dožínky začínají již v 9:30 požehnáním věnce v kostele Sv. Kateřiny. V 10:15 poté obcí vyrazí tradiční slavnostní průvod. Během dne můžete na náměstí před zámkem navštívit stánky s bohatým občerstvením, kolotoče a vystoupení různých hudebníků a umělců jako je např. Country kapela Wagon, Klauni na volné noze, Martin Maxa nebo od 20:00 Contract KABÁT revival. Srdečně Vás zve Obec Slezské Rudoltice.

Na závěr pouze připomínáme, že omezení jízd parních vlaků se týká celého území Moravskoslezského kraje a je platné do odvolání, proto doporučujeme sledovat naše webové stránky www.osoblazsko.com, kde se dozvíte více informací.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF nebo DOC

topič Dada