Lis 202015
 

ban2015-04s

V sobotu 5. prosince čeká na Osoblažské úzkokolejce na všechny děti, ale i dospělé Mikulášský parní vlak. Zatímco parní lokomotivy se zmocní čerti tak nad vyhřátými zavřenými vagónky budou mít stráž andělé. „Kdo si udělá tento den výlet na Osoblažsko, nebude litovat a na konci ještě dostane sladkou odměnu!“ vzkazuje Mikuláš.

Parní vlak s čerty a anděly bude mít odjezd z nádraží v Třemešné ve Slezsku v 10:45. “Doufáme, že děti budou mít připravené nějaké básničky nebo říkanky, protože bychom je všechny nechtěli vozit s čerty na uhlí v parní mašince“ vzkazuje Pavel Schreier ze Slezských zemských drah.

Do Osoblahy dorazí parní vlak ve 12:03 a zde již bude na všechny děti čekat Mikuláš s odměnou připravenou Klubem přátel osoblažské úzkokolejky. “Za tzv. Čertovskou přirážku k jízdnému, a pokud budou děti hodné, mohou se v Osoblaze těšit na sladkou odměnu“ upozorňuje s úsměvem David Chovančík, předseda klubu, především rodiče. Pro děti tak budou sladkosti připraveny, ale ani rodiče nemusejí zahálet. K vlaku bude připřáhnut Pivní vagón, ve kterém bude k dostání svařák, grog nebo něco k zakousnutí, opět s láskou a předvánoční náladou připravené členy Klubu přátel osoblažské úzkokolejky.

V Osoblaze bude až do odjezdu parního vlaku připraveno občerstvení a hry pro děti. Odjezd z Osoblahy je naplánován na 15:10 a do Třemešné poté Mikulášský parní vlak dorazí v 16:42.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF nebo DOC.