Pro 122015
 

Od 12. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád na železnici pro rok 2016. Rozsah dopravy na Osoblažské úzkokolejce a přilehlé dráze Krnov – Jindřichov se naštěstí razantně nemění. Dochází maximálně k minutovým změnám a proto doporučujeme v prvních dnech sledovat vývěsky jízdních řádů ve stanicích.

„Minutové posuny čekají i turistický parní vlak Slezských zemských drah, který nově z Osoblahy bude odjíždět již v 15:08 a do Třemešné ve Slezsku dorazí v 16:39. I nadále ovšem bude zachována možnost přestupu na osobní vlak Českých drah směr Krnov. První parní vlak vyrazí do nové sezóny již tradičně ve svátek 8. května“ zmiňuje novinky u parního vlaku Pavel Schreier ze Slezských zemských drah. Největší novinkou nového jízdního řádu bude ovšem zavedení přímého ranního vlaku Českých drah mezi Jesenickem a centrem Ostravy.

Již delší dobu jezdí v pracovní dny a v neděli poslední rychlík z centra Ostravy až na Jesenicko do Lipové Lázní a zajišťuje tak mimo jiné i pro obyvatele Osoblažska pohodlnou cestu s jedním přestupem v Třemešné.

Nově se ale k tomuto přímému spoji přidává také ranní spoj Lipová Lázně – Jeseník – Třemešná ve Sl. – Krnov – Opava východ – Ostrava-Svinov – Ostrava střed, který zajistí v pracovní dny a v sobotu pro občany Jesenicka spojení do centra Ostravy bez přestupu, pro občany Osoblažska pak s rychlým přestupem v Třemešné.

Cestující z Osoblažska tak mají opět lepší vlakové spojení s méně přestupy. Ranní vlak z Osoblahy v 5:50 má v Třemešné okolo 6:40 rychlý přípoj na přímý rychlík, kterým jste v Ostravě-Svinově v 7:57 a na zastávce Ostrava-Stodolní, která se nachází v docházkové vzdálenosti ostravského centra, poté rychlík zastaví v 8:14.

Odpolední přímý rychlík potom odjíždí z Ostravy-Stodolní v 17:43 a z Ostravy-Svinova v 18:02. Po rychlém přestupu v Třemešné okolo 19:25 se zastaví vláček úzkokolejky na konečné v Osoblaze ve 20:14.
„Rychlostí i síťovostí nemohou autobusy konkurovat železniční dopravě a díky rušení přestupů se cestování stává pohodlnějším. Úzkokolejka Osoblažka má stále na Osoblažsku důležitou roli v dopravě. Modernizovaný vagónek s polstrovanými sedačkami a informačním systémem již šestým rokem slouží k plné spokojenosti cestujících. Ranní rychlík s pohodlnou soupravou, kde bez problému naložíte velké batohy, kola nebo si zajdete na WC, dále doplní již tak dobré spojení do Krnova, Opavy nebo Ostravy. Právě tam dojíždí spousta školáků, pracujících nebo lidí, kteří mají cesty na různé úřady“ shrnul výhody cestování vlakem David Chovančík, předseda Klubu přátel osoblažské úzkokolejky.

Na našem webu Vám již nabízíme nové jízdní řády s platností do 10. prosince 2016. A nezapomeňte, 27. prosince, již podle nového jízdního řádu, vyráží na Osoblažsko poslední parní vlak v roce 2015!

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF nebo DOC.