Pro 202015
 

ban2015-05s

Vánoční svátky jsou pro mnoho z nás nejen obdobím setkávání, slavení a rodinné soudržnosti ale také, zvláště v dnešní době, svátky nekonečných nákupů, stresu, úklidu a vaření i pečení. My vám nabízíme alternativu a po Vánocích chceme, abyste si trochu vydechli a udělali si čas sami na sebe v krásné krajině Osoblažska.

Vánoční parní vlak vyrazí 27. prosince v 10:45 z nádraží v Třemešné ve Slezsku a ponese se v duchu konce vánočního shonu. V Pivním vagóně bude k dostání svařák, grog a různé likéry. Bramborový salát a kapra ovšem nehledejte, stejně jako vánoční stromeček. „Chceme, aby naši cestující na chvíli vypustili vánoční standardy a mysleli spíše na sebe, radosti okolo nich a hlavně na to, že melancholická krajina Osoblažska z okna parního vlaku uzdraví nejednu přetaženou duši“ zmiňuje výhody, proč vyrazit na Osoblažsko Pavel Schreier ze Slezských zemských drah.
Do Osoblahy dorazí parní vlak v 12:03 a cestující mohou buďto posedět na nádraží a dát si něco malého nebo vyrazit do městečka na oběd. Pro turisticky založené jedince je potom možno vyrazit z Osoblahy do Bohušova po červené turistické stezce, kde nastoupíte do zpátečního parního vlaku.

Od 14:00 také bude probíhat v místním skladišti promítání dokumentárního filmu Osoblažka, který měl na začátku prosince premiéru v Krnovském kinu Mír. Uvidíte zde, jak probíhá jeden „normální“ den na parní mašince a co všechno okolo toho je práce. „Navíc se člověk může příjemně zahřát pohledem na horké letní dny“, doplňuje s úsměvem Schreier.

Návrat parního vlaku z Osoblahy je v 15:08 a příjezd do Třemešné poté v 16:39. Tímto vlakem se také uzavře již 11. sezóna parních vlaků na Osoblažské úzkokolejce. Příští rok vyrazí parní vlak na úzké koleje 8. května, kdy bude slavnostně zahájena turistická sezóna na celém Osoblažsku.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu PDF nebo DOC.