Kvě 252014
 

Během pouhých tří týdnů se na Osoblažce událo hned několik zajímavých věcí. Nová fotogalerie Začátek sezóny 2014 má za úkol tyto věci přiblížit.

První novinkou je návrat parní lokomotivy „Rešica“ U46.002 na koleje osoblažské úzkokolejky po necelých třech letech. Lokomotiva se po svém návratu na domácí koleje projela do Liptaně a následující den se přemístila do Osoblahy, kde byla odstavena v místním depu a vyčkává na své letošní nasazení. Rumunská lokomotiva letos slaví 10 let od svého znovuzrození ve Slezsku. Právě „Rešica“ zahajovala provoz výletních parních vlaků na osoblažské úzkokolejce v listopadu 2004.

Druhá část fotogalerie obsahuje fotoreportáž ze slavnostního zahájení turistické sezóny na Osoblažsku konaného 8. května. Největší novinkou bylo nabízené občerstvení včetně posezení přímo na nádraží v Osoblaze. Občerstvení a posezení včetně zábavy pod taktovkou Osoblažského cechu bude nově součástí každé jízdy parního vlaku Slezských zemských drah a můžete se na něj tedy těšit po celé léto.

Poslední část nové fotogalerie dokumentuje stavební práce v Třemešné ve Slezsku, které právě v těchto dnech finišují.