Čvn 122014
 

Již od roku 2002 se tradičně na konci června koná na osoblažské úzkokolejce Den Dráhy, který má za cíl přiblížit železnici lidem. Tato akce je na úzkokolejce již tradicí, mnoho lidí ani neví, že právě Den dráhy byl jeden z prvních počinů pro turisty na úzkokolejce.

Dva parní vlaky za cenu jednoho

A co vlastně v sobotu 21. června turisty na Osoblažsku čeká? Poprvé v novodobé historii osoblažské úzkokolejky bude možnost svézt se dvěma parními vlaky v jeden den! Stačí, jen abyste byly nejpozději v 10:50 na nástupišti v Třemešné, to totiž má odjezd první parní vlak s efektní modrou lokomotivou „Malý Štokr“ v čele. Po dojezdu do Osoblahy těsně po poledni na Vás opět čeká bohaté pohoštění v režii Osoblažského cechu, ale hlavně druhá parní lokomotiva „Rešica“, která se vydá v 12:40 do Slezských Rudoltic. V tomto spoji mohou cestující využít speciální nabídky, kdy cestující se zpátečním lístkem Třemešná – Osoblaha – Třemešná má jednu cestu vlakem s „Rešicou“ v čele zdarma.

Pobyt ve Slezských Rudolticích, si mohou cestující zpříjemnit například návštěvou místního zámku s bohatými expozicemi o Osoblažsku a jeho okolí nebo pobytem v místní restauraci. Na tuto návštěvu mají cestující více než dvě a půl hodiny. Vlak ze Slezských Rudoltic do Třemešné s „Malým štokem“ odjíždí v 15:58 a do Třemešné dorazí tradičně v 16:42. Této nabídky je možné využít i v opačném směru, tedy vystoupit v Rudolticích cestou z Třemešné a do Osoblahy dojet vlakem s „Rešicou“.

Kompletní informace o speciálních vlacích s lokomotivou „Rešica“ naleznete zde.

Turistické vlaky na Osoblažce již deset let

Tento rok si osoblažská úzkokolejka připomíná výročí deseti let od vyjetí prvního vlaku pro turisty. Celá sezóna se nese v tomto duchu a největším tahákem jsou především jízdy parní lokomotivy „Rešica“, která právě v jeden mrazivý listopadový den roku 2004 táhla první parní vlak pro turisty na Martinské hody do Bohušova“.

Jubilejní rok začíná již Dnem dráhy. Téměř přesně před deseti lety, v sobotu 26.6.2004 vyjel na úzké koleje v Osoblažském výběžku první výletní vlak. V jeho čele tehdy ještě stála zapůjčená motorová lokomotiva 705 916 a soupravu upravených nákladních vozů zakončoval historický motorový vůz M21.004 ze Slovenska.

Tisková zpráva ke stažení zde.