Naučná stezka Zlatý Roh v Petrovicích

 

Naučná stezka Zlatý Roh vede převážně po lesních stezkách členitým terénem v převážně jehličnatých porostech. Na stezce se nachází také malé lesní dětské hřiště. Celá stezka prochází příhraniční oblasti s Polskem v revíru Janov. Na stezce se seznámíte s historií této oblasti, s funkcí lesů a zároveň s hospodařením v těchto lesích. Upozorní Vás také na vliv člověka na životní prostředí a les.

Stezka začíná u Petrových bud (720 m n.m.), kde po absolvování celé trasy také končí. Příjezd autem po státní silnici Krnov – Město AlbrechticeJindřichovPetrovice směr na Zlaté hory, Petrovy boudy jsou v sedle mezi Zlatými Horami a Petrovicemi. U parkoviště (bude označeno) je roubené odpočívadlo a první zastávka Naučné stezky. Příjezd hromadnou dopravou je nejlepší vlakem do Jindřichova ve Slezsku, dále autobusem do Zlatých Hor. Autobusy v sedle zastavují. Vlak do Zlatých Hor je sice nejblíž, ale s několikerým přestupem. K začátku Naučné stezky vede také zelená turistická stezka od nádraží v Třemešné přes Kraví Horu, Svinný potok a Petrovice.

Nejvyšší bod stezky je pod vrcholem Biskupské kupy (891 m n.m.), kde je nejstarší kamenná rozhledna na Moravě a ve Slezsku (r. 1896), přístupná nepřetržitě, občerstvení. Na samotný vrchol vede zelená a modrá značená turistická cesta KČT.

Mapu turistické stezky najdete zde

Popis stezky

Délka (km) 3,6
Počet zastavení 7
Začátek Petrovy boudy (bývalá turistická chata)
Konec Petrovy boudy
Téma/zaměření historie oblasti, funkce lesa, způsob hospodaření v lesích a ekologie
Náročnost střední, pouze pro pěší
Čas prohlídky (cca.) 3 hod.
Doba návštěvy celoroční, mimo období s vyšší vrstvou sněhu

 


Související odkazy

Ubytování v Petrovicích

Obec Petrovice

Ubytování v Petrovicích

Ubytování v Petrovicích